Concurs "Micul scriitor"

Dragi copii, si īn aceasta luna, unii dintre voi si au ascutit pana pentru a-si etala maiestria īn ale scrisului de povestioare īncepute de noi. Cea mai frumoasa fila de poveste am primit-o din afara orasului nostru, din satul Faraoani si a fost scrisa de

Roca Bolog Alina

Ea este si cāstigatoarea concursului lunii ianuarie si a 50.000 de lei. O invitam sa īsi ridice premiul de la Parintele paroh din satul ei.
Asteptam si īn aceasta luna roadele fanteziei voastre creatoare. Stim ca oricare ar dori sa fie numit "Micul scriitor", stim ca fiecare ar dori sa fie un cāstigator. Trimiteti-ne povestioarele voastre si aveti sansa sa fiti cei mai buni!

Tema concursului pentru luna februarie:

Īntr-o zi Andrei si Cristina au primit un telefon de la prietenul lor Dan. Dorea sa-i roage sa-l ajute sa se razbune pe un coleg de-al lui care īi furase un stilou. Dar pentru ca ei tocmai...