Posta redactiei

Parohia Frumoasa

Uram bun venit in randul cititorilor publicatiei noastre celor 40 de noi cititori ai ei din Parohia Frumoasa (jud. Bacau). Este o bucurie pentru noi ca se manifesta in ultimul timp un interes tot mai mare pentru “Biserica si viata” in tot mai multe comunitati din jurul Bacaului (in curand vom avea numarul exact al celor care doresc sa citeasca aceasta publicatie si in Parohia din Luizi-Calugara), dar si de la distante mai mari de oras (Frumoasa, Iasi si Bucuresti). Motivul bucuriei manifestate de noi se datoreaza constatarii ca scopul acestei publicatii – formarea si informarea credinciosilor - este atins din ce in ce mai mult si cei care primesc o hrana pentru sufletele lor sunt in numar crescand.