Posta redactiei

Posta redactiei

Pr. Cornel Cadar (Presa Buna – Iasi)

“… Har si putere de la Domnul pentru toti redactorii, colaboratorii si cititorii care cu darul lor, material sau spiritual, au facut ca revista sa ajunga la acest numar. La mai multe numere!”
Multumim pentru cuvintele frumoase si incurajarile pe care ni le-ati trimis, precum si pentru urarile noastre. Pentru publicatia noastra este o onoare sa ne bucuram de atentia si asistenta sfintiei voastre, mai ales pentru faptul ca sunteti Directorul editurii Episcopiei noastre. Permiteti-ne sa va urmam si noi mult succes in munca pe care o depuneti pentru aparitia Luminii crestinului si a celorlalte publicatii si carti ale editurii pe care o conduceti.

Redactia “Ecouri-lor raducanene

Multumim tanarului vostru colectiv de redactie pentru felicitarile transmise prin Pr. Alois Moraru, si va dorim si noi ca al 14-lea numar pe care il scoateti sa ajunga sa ajunga sa mai poarte doua zerouri dupa el. Vom avea in vedere si expedierea la timp a numerelor noastre, asa cum ne-ati rugat.

Prof. Cecilia Moldovan

Am primit articolul Dumneavoastra, “U-ni-ta-te!”. Ne bucuram ca ecoul acestui cuvant care a umplut vazduhul in timpul vizitei Papei in Romania nu s-a stins inca, unitatea tuturor crestinilor fiind un deziderat mereu viu in inimile noastre. Din lipsa de spatiu in acest numar, articolul a fost retinut pentru a fi publicat intr-un numar viitor.