Stiri

Stiri

Hram la Izvoare

Duminica, 3 octombrie, la ora 11, se va celebra hramul bisericii “Sf. Francisc de Assisi” din Izvoare - Bacau. Ne bucuram impreuna cu credinciosii din proaspat reinfiintata Parohie si le dorim sa aiba o dezvoltare cat mai frumoasa in jurul pastorului lor.

Anunt

Tinerii din cadrul Parohiei din Izvoare, dornici sa ia parte la activitati educative si distractive menite sa ii ajute sa isi dezvolte si sa isi consolideze personalitatea si viata spirituala in conformitate cu regulile Scout sunt invitati sa se inscrie la Pr. Virgil Chelaru, intrucat se doreste infiintarea unei grupe Scout si in aceasta Parohie.

A.C.C. “Sf. Nicolae”

Actiunea Catolica a Copiilor din Parohia “Sf. Nicolae” isi reincepe activitatea. Toti copiii care s-au inscris sunt rugati sa vina la Parohie duminica, 10 octombrie 1999, ora 1500, pentru a participa la Sarbatoarea Revederii.

Despartire

In primele zile ale lunii octombrie ne vom lua ramas bun de la Pr. Iosf Antile, vicar la Parohia “Sf. Nicolae”. Din aceasta toamna el va incepe studiile de specializare in Exegeza (interpretarea Sfintei Scripturi) la Institutul Biblic din Roma.
Pr. Iosif Antile este vicar in Bacau de doi ani si a fost responsabil cu formarea tineretului din Parohie, cu organizatia Scout si Familia Kolping. Ii multumim pentru activitatea sa si ii uram succes in studiile pe care le va face.